OCAK:LAL

POZİTİF – İNANÇLI – İRADELİ

Hayatta hep zorluklarla karşılaşsanda iradeli bir kişiliğe sahip olduğun için asla yıkılmıyorsun. Her ne olursa olsun senin kafanda çizdiğin yol belli ve o yoldan gitmek için elinden geleni yapıyorsun. Olaylara negatif değilde pozitif yaklaşman ise seni her daim bir adım ileriye taşıyor. Kendine olan inancın sayesinde başaramayacağın bir durum söz konusu olamaz.

ŞUBAT:AMETİST

İYİ KALPLİ – CESUR – KARARLI

Sendeki cesaretten gerçekten hiç kimsede yok. Başkalarının asla yapamam dediği şeyleri gözünü kırpmadan yapabilirsin. Bu cesaretin sayesinde insanlar sana saygıyla yaklaşıyor.  Kararlı yapın sayesinde hayatında tatsız sürprizlere yer olmuyor. Aynı zamanda yumuşacık bir kalbin var. Sana yapılan kötülüğü hemen unutup iyimser yaklaşabiliyorsun.

MART:AKUAMARİN

MERHAMETLİ – SEVGİ DOLU – GERÇEKÇİ

Hayatı toz pembe görmüyorsun, daima gerçeklere yöneliyorsun. Bu yüzden aşamadığın hiç bir şey olmuyor. Merhametli yapın sayesinde insanlara ikinci bir şans vermek senin için zor değil. Zaten onlar senin sevgi dolu ve merhametli bir insan olduğunu bildikleri için sana hiçbir zaman haksızlık yapmıyorlar.

NİSAN:ELMAS

UYSAL – BAĞLI – DÜRÜST

Yalan dolanla asla işin olmaz doğru senin için ne ise her zaman onu söylemeyi tercih edersin. Bu yüzden sana etrafında çok fazla güvenen insan var. Uysallığına ise diyecek yok. Stres senin için en kötü şeylerden biri. Sessiz ve sakin bir hayat yapısını tercih ediyorsun. Ailene ya da sevdiğin insanlara olan bağın çok yüksek. Hayattaki en büyük korkun onları kaybetmek.

MAYIS:ZÜMRÜT

DÜZENLİ – HASSAS – GÜVENİLİR

Aynı bir çiçek gibi hassas ve narin bir yappıya sahipsin. Kimseyi kırmadığın ve inciltmediğin için insanlardan da aynı şeyi bekliyorsun. Kimilerinin hassaslık zayıf noktası iken senin için durum tam tersi bir hal alıyor. Etrafında sana güvenmeyen hiç kimse yok. İsmin anıldığında akla ilk gelen şey senin ne kadar güvenilir bir insan olduğun. Bu yüzden hayatında çok sağlam ilişkiler kuruyorsun. Tertipli ve düzenli olan yanın sayesinde senin için başarıya ulaşmak çok kolay. Zorluklarla karşılaşsan da bu zorluklardan kolayca kurtuluyorsun.

HAZİRAN:İNCİ

AZİMLİ – ÖZENLİ – SABIRLI

Günlük yaşantının içerisindeki en küçük detaylara bile özen göstermeyi seversin.. Adeta bir şeye özen vermek kendini iyi hissettirmeni sağlayan olaylardan biri olmuştur. Karşına çıkan engebeli yollar seni zorlasa da sabırla o yolun sonunu aşmak için bekler ve elinde geleni yaparsın. Sabırlı ve azimli karakterin sayesinde doğru yolu bulmak senin için zor bir iş değildir.

TEMMUZ:YAKUT
ÇALIŞKAN – SEVECEN – ÖZGÜVENLİ

Özgüvenin sayesinde aşılamayacak durumları bile aşıyorsun. Resmen senin için çocuk oyuncağı haline geliyor. Çalışkan olmanın da çok fazla katkısı var tabi. Sana verilen bir projeyi ya da işi aksatmadan yapmak senin için önemli. Öyle tatlı bir karakterin var ki sevecenlikte üst sıralarda yer alıyorsun. Bu yüzden çevrendeki insanlar senden vazgeçemiyor.

AĞUSTOS:PERİDOT

DUYGUSAL – ZEKİ – HAYALPERST

Zekiliğin sayesinde hayatının her evresinde başarıyı yakalamışsın. Bu başarılar küçük başarılar olmamış hiçbir zaman. Yeri gelmiş çoğu kişinin beceremediği şeyleri sen tek başına halletmişsin. Duygusal yapın seni bir adım geriye taşısa da bunu her zaman kapatmasını başarabiliyorsun. Duygusallık senin en masum yanın olmuş. Hayalperest oluşun başkalarının sinirini bozabilir ama sen böyle olmaya devam et. Hayallerin sayesinde yenilikçi ve zeki bir karaktere sahipsin.

EYLÜL:SAFİR

HOŞGÖRÜLÜ – DAKİK – SAYGILI

Başkalarına karşı olan saygını takdir etmemek elde değil. Senin için çok saçma bir fikir de olsa buna saygıyla yaklaşmasını biliyorsun. Kavga senin işin değil. Çünkü kimsede olmayan bir hoşgörü var sende. Bu yüzden çevrendeki insanlarla aran daima iyi. Beklemeyi çoğu insan sevmez ama sen dakikliğinle akılda kalıyorsun. İnsanlar seni bu yüzden bekletmez ve sende hayatında gerçekleşecek olan çoğu şeyi beklemeden ve bekletmeden yapmayı tercih edersin.

EKİM:OPAL

AÇIK SÖZLÜ – NEŞELİ – YARATICI

Üzülmek senin işin değil kendi hayatını neşelendirdiğin gibi etrafındaki insanlarında hayatlarını neşelendiriyorsun. Açık sözlü oluşun zaman zaman etrafındaki insanların hoşuna gitmiyor ama seni sen yapan özelliklerden biride bu. Boş lafı ve yalanı sevmiyorsun. Sıradanlık denildi mi en son akla gelecek olan kişisin adeta. Her fikrin sana özgü ve başarılı. Yaratıcılığını hayatının her evresine yaymış durumdasın.

KASIM:TOPAZ

KARARSIZ – ŞEFKATLİ – ŞANSLI

Şefkatli bir yapıya sahip olman hayatını bazen zorluyor ama bu seni vazgeçilmez kılan bir özelliğin. Olaylar karşısında çok çabuk karar alamıyorsun, çoğu zaman da git geller yaşıyorsun. İlginç olan ise bu kararsızlığa rağmen her zaman doğru kararlar alıyorsun. Bunun bir başka sebebi ise şanslı bir kişiliğe sahip olman.

ARALIK:FİRUZE

TATLI DİLLİ – SİHİRLİ – YETENEKLİ

Yaşadıkların seni zaman zaman zorluyor ve sakinliğini kaybedebiliyorsun. Bu yüzden sinirli bir yapıya sahipsin ama bu sinirin kimseye zararı olmuyor. Yeteneğin sayesinde elini neye atsan başarı yakalıyorsun. Yaptığın işlere de sadece güzel denilip geçilmiyor. Konuşarak anlaşamayacağın hiçbir insan yok. Tatlı dilin gerçekten tüm olayları sorunsuzca aşmana yardımcı oluyor.

Comments

comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here