Fethiye’de dün gece bilinmeyen bir nedenle meydana gelen bıçaklı kavgada Dispanser mevki’inde  bir kafe sahibi kalbinden ve sırtından bıçaklanarak ağır yaralandı.

Kafe sahibi Barış Bektaş kaldırıldığı Özel hastanede  tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Barış Bektaş’ın vefatı Dispanser mevki’indeki esnafları arasında üzüntü yarattı.

Edinilen bilgilere göre olay Fethiye’nin Cumhuriyet Mahallesi Dispanser Sokak Cafe De Seramik isimli iş yeri önünde gece saat 23.45 sıralarında meydana geldi.

İddialara göre C. O. isimli alkollü şahsın çevreye rahatsızlık verdiği gerekçesi ile H. H. Ç., F. E. ve S. K. ile C.O. arasında tartışma çıktı. Tartışma bir anda bıçaklı kavgaya dönüşünce kavgayı ayırmaya çalışan Barış Bektaş kalbinden ve sırt arka kısmından aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralandı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine kısa sürede 112 Acil Sağlık ekipleri ile polis ekipleri olay yerine geldi. Ağır yaralanan Kafe sahibi Barış Bektaş olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans ile Özel hastaneye kaldırıldı. Bektaş tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı.

Fethiye ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı polis ekipleri kavgaya karışan C. O., S. K., F. E.’yi yakalayıp ifadelerini aldı. Bu şahıslar Barış Bektaş’ı H. H. Ç.’in bıçakladığını ifade edince H. H. Ç. gözaltına alındı.

Cinayet ile ilgili olarak soruşturmayı Fethiye Cumhuriyet Savcılığı ile Fethiye İlçe Emniyet müdürlüğü asayiş büro ekipleri sürdürüyor. Kavgayı ayırmak isterken canından olan kafe sahibi Barış Bektaş’ın daha önce Habertürk gazetesinde grafikerlik yaptığı da öğrenildi.

Barış Bektaş için…

Barış kardeşimiz Haber Türk gazetesi ekonomi sayfası grafikerligini uzun yıllarca yürütmüş, Ekonomi Basını Ödülünü almaya defalarca hak kazanmıştır.

Kısa süre once Muğlanin Fethiye ilçesine yerleşip, seramik cafe açarak, seramik kursları vermeye başlamıştı…

Gönlü iyilikle dolu kardeşimizi eli bıçaklı sokak magandaları; biz arkadaşları, dostları, kardeş bildikleri, ailesi ve sevenlerinden koparıp aldı… Hakikat Gazetesi olarak yakınlarına başsağlığı diliyoruz .

 

Comments

comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here